طرح رجیستری چیست؟

طی طرح رجیستری تمامی گوشی های مورد استفاده کاربران، در یک سامانه جامع ثبت خواهند شد. این سامانه جامع که در حال حاضر سامانه همتا نامیده می شود توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت طراحی و به مرحله اجرا رسیده است.
طبق اعلام رسمی این وزارتخانه این طرح از تاریخ 28 مهر 1396 فعال شده و به واسطه آن از ورود و قاچاق گوشی های بی کیفیت و همچنین غیر رسمی به بازار جلوگیری شده است. اگر چه لازم به ذکر است که شروع این طرح در اواسط سال 1385 کلید خورده بود اما به علت نبود امکانات و زیر ساخت های مناسب در اوایل سال 1386 دستور توقف آن صادر شد. بعد از گذشت سال ها و تحقیقات انجام شده توسط سازمان های مرتبط، در نهایت پاییز 1396 به عنوان نقطه شروع این طرح انتخاب شد.
هدف اصلی این طرح مبارزه با کالای قاچاق و واردات غیر قانونی گوشی های همراه می باشد. دولت توانست با برقراری این طرح از میزان کالای قاچاق موجود در بازار کاسته و نابسامانی بوجود آمده در این بخش مهم بازار را تا حدودی برطرف کند. در نتیجه این طرح تنها گوشی هایی که از طریق مراجع قانونی (گمرک) وارد کشور شده اند فعال خواهند شد.

نحوه انجام رجیستری:

تمامی مشترکین می توانند برای فعالسازی گوشی خود از سامانه همتا استفاده کنند. برای دسترسی به این سامانه روش های مختلفی در نظر گرفته شده است که به بررسی آنها می پردازیم.

1) USSD:

شاید بتوان این روش را راحت ترین و همچنین در دسترس ترین طرح این سامانه نامید. به منظور استفاده از این طرح ابتدا #7777* را شماره گیری نمایید. سپس عدد 2 را به عنوان گزینه فعالسازی انتخاب کنید.

رجیستری

در بخش بعدی شماره 15 رقمی IMEI موجود بر روی جعبه دستگاه را وارد نمایید. در این مرحله از سامانه، شماره همراه خود را ثبت و کد رجیستری مربوط به گوشی را وارد کنید. اکنون گوشی شما با دریافت یک پیامک از طریق این سامانه، فعال خواهد شد.

2) اپلیکیشن سامانه همتا:

علاوه بر کد USSD کاربران می توانند از طریق اپلیکیشن سامانه همتا نیز گوشی خود را رجیستر کنند. این اپلیکیشن هم برای گوشی های اندرویدی و هم برای گوشی هایی که دارای سیستم عامل iOS می باشند در دسترس عموم قرار گرفته است. به منظور استفاده از این اپلیکیشن ابتدا گزینه فعالسازی را انتخاب نمایید سپس شماره تلفن همراه خود، IMEI دستگاه و همچنین کد فعالسازی را وارد نمایید. اکنون گوشی شما در سامانه همتا ثبت شده و گوشی شما فعال می باشد.

3) وب سایت سامانه همتا:

علاوه بر روش های بالا شما می توانید از طریق وب سایت همتا گوشی های خود را فعال کنید. تنها کافیست به وب سایت سامانه همتا بروید و وارد بخش فعالسازی شوید و همانند اپلیکیشن این سامانه موارد درخواستی را ثبت نمایید تا گوشی خود را فعال کنید.

رجیستری

ماینینگ

در چند سال اخیر، شرایط به گونه ای شده است که اگر افسانه های قدیمی هم در ایران اتفاق بیفتد باز هم کسی زیاد تعجب نمی کند و خبر امروز هم در مورد ارز دیجیتالی بسیار جای تامل دارد. چرا که از یک سازمان دولتی چنین چیزی بعید به نظر می رسد !

اما در ادامه خبری را به نقل از سایت انتخاب آورده ایم که نشان می دهد در میان سو استفاده های عظیمی که در سال های اخیر از برق ایران شده است، ارگان های دولتی هم به جای رفع مشکل، خود به این مشکل دامن زده اند.

ماینینگ در صدا و سیما

فاطمه ذوالقدر، نایب رئیس اول کمیسیون فرهنگی مجلس درمورد سوء استفاده از انرژی ارزان در استخراج ارز دیجیتال در دو استودیو سازمان صدا و سیما می گوید: با توجه به اینکه واردات دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال با مصرف بالای انرژی در فهرست اقلام ممنوعه قرار دارد مي توان متوجه شد كه این دستگاه‌ها که مصرف برق بالایی دارند جزو اقلام ممنوعه وارداتی محسوب می‌شوند و احتمالاً به صورت قاچاق وارد کشور شده اند.

فاطمه ذوالقدر - ارز دیجیتالی

ذوالقدر در گفت و گو با خبرنگار «انتخاب»، در توضیح اظهارات پیشین خود پیرامون سوء استفاده از انرژی ارزان در استخراج ارز دیجیتال در دو استودیو سازمان صدا و سیما گفت: با توجه به اینکه برق در ایران مشمول یارانه است و هزینه بسيار پاییني در مقايسه با بسياري كشورها داراست، عده‌ای بر اساس گزارشهای واصله در حال سوءاستفاده از برق صنعتی و کشاورزی در مزرعه ارز ديجيتال هستند كه این نوع برق به مراتب بسيار ارزان‌تر از برق خانگی است و کسانی که در کار استخراج ارز دیجیتالی هستند، سعی می‌کنند سوله‌هایی که مجهز به برق صنعتی یا کشاورزی هستند را برای استخراج اجاره یا خریداری کنند.

عدم وجود قانون شفاف در مورد ارز دیجیتالی

نماینده تهران در مجلس ادامه داد: در موضوع خرید و فروش بیت کوین و ارز‌های دیجیتالی در ایران هنوز قانون شفافی وجود ندارد و تنوع نظرات نتيجه گيري براي قانوني يا غيرقانوني بودن آن را با مشكل مواجه كرده، اما با توجه به اینکه واردات دستگاه‌ها با مصرف بالای انرژی در فهرست اقلام ممنوعه قرار دارد پس با يك نتيجه گيري ساده مي توان متوجه شد كه این دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال که مصرف برق بالایی دارند جزو اقلام ممنوعه وارداتی محسوب می‌شوند و احتمالاً این دستگاه‌ها که در مزارع استخراج هم اکنون مورد استفاده قرار می‌گیرند به صورت قاچاق وارد کشور شده اند.

 

ذوالقدر ادامه داد: واقعيت اين است كه اين مزارع مي تواند ابزار منفعت طلبي گروهي با بهره گيري از انرژي ارزان شود و در واقع يارانه انرژي به نفع منافع شخصي هزينه شود كه البته مضرات زيست محيطي آن بر اساس تجربه جهاني قابل كتمان نيست و نبايد به فرض وجود قانون ناديده گرفته شود.

او همچنین با اشاره به حواشی پیشین سازمان صداوسیما گفت: موضوعاتي در صدا و سيما اخيرا مطرح شده كه زيبنده رسانه ملي نيست از جمله برنامه هاي كه رنگ و بويي قمارگونه داشت، يا توهين و بي احترامي به اهل سنت در شب ميلاد امام حسن مجتبي (ع) كه مغاير ارزش هاي ديني و اصل وحدت كه مقام معظم رهبري بر آن تاكيد دارند بود، و هم اينك نيز تصاويري از دو استوديو صدا و سيما كه در نبود نظارت به جايگاهي براي سواستفاده از انرژي در بيت كوين تبديل شده است را در فضاي محازي شاهديم. اين ضعف عملكردي در نبود شوراي نظارت بر صدا و سيماست كه چنانچه اصلاح اساسنامه زودتر صورت پذيرد انتظار مي رود اين ضعف ها كاسته و رفع شود.

ذوالقدر تصریح کرد: مجلس شوراي اسلامي نيز به عنوان وكلاي مردم در جايي كه منافع مردم و كشور مورد تهديد و تعدي قرار بگيرد يقينا ورود خواهد داشت و در اين خصوص مطالبه گري براي شفاف سازي و آگاهي افكار عمومي صورت خواهد گرفت و با تخلفات احتمالي صورت گرفته درخواست برخورد خواهيم داشت.

 

 

منبع : انتخاب

Energizer Power Max

شرکت انرجایزر ( Energizer ) که در زمینه پاوربانک و لوازم جانبی موبایل فعالیت می کند چند وقت پیش یک گوشی هوشمند طراحی و معرفی کرد که ساختار عجیبی داشت. حال در ادامه میخواهیم با هم ببینیم سرنوشت این گوشی عجیب چه شد.

استفاده از یک باتری بزرگ، از لحاظ فیزیکی نیازمند فضای بسیار بیشتری نسبت به گوشی‌های معمولی است. انرجایزر در گوشی موسوم به انرجایزر پاور مکس ( Energizer Power Max )، از یک باتری با ظرفیتی در حدود 6 برابر باتری‌های معمول بازار استفاده کرده است و طبیعی است که این گوشی بسیار ضخیم باشد. بله؛ ضخامت این گوشی چیزی در حدود 4 برابر گوشی‌های دیگر است و این مسئله ممکن است در ذهن شما یک گوشی بسیار زشت را تداعی کند.

مشخصات انرجایزر پاور مکس

انرجایزر پاور مکس

اما شرکت انرجایزر با یک طراحی زیبا، نمایشگری کاملاً بدون حاشیه در اختیار کاربران قرار داده است تا انرجایزر پاور مکس یک گوشی بسیار زیبا باشد. البته جدا از زیبایی، مکس پاور انرجایزر طراحی بسیار جذابی هم دارد. نقطه عطف جذابیت این گوشی، دوربین سلفی بیرون‌جهنده آن است که از دو سنسور 16 و 2 مگاپیکسلی تشکیل شده است. درست است که مهم‌ترین فاکتوری که مکن است یک نفر را مجاب کند برای خرید انرجایزر مکس پاور اقدام کند، باتری 18 هزار میلی آمپر ساعتی آن است؛ اما این گوشی تنها در باتری خودخلاصه نمی‌شود.  در بخش دوربین اصلی هم در این گوشی از یک ستاپ سه‌گانه استفاده شده که سنسورهای آن 12، 5 و 2 مگاپیکسلی هستند. تراشه به کار رفته روی انرجایزر مکس پاور ، مدیاتک P70 است و در کنار آن از 6 گیگابایت رم و 128 گیگابایت حافظه داخلی استفاده شده است.

کار شرکت انرجایزر چیست ؟

انرجایزر یک تولیدکننده قدر گوشی هوشمند نیست. تمرکز این شرکت بیش از هر چیزی، بر روی محصولاتی مانند باتری و پاوربانک است. تولید انبوه گوشی انرجایزر مکس پاور، برای این شرکت به نوعی یک پروژه جانبی به حساب می‌آید. از این رو، این شرکت تصمیم گرفت برای تولید انبوه آن، اقدام به جذب سرمایه کند. این امر در کشورهای خارجی و در استارتاپ‌ها بسیار متداول است. اما نتیجه این کمپین برای جذب سرمایه چه بود؟

مبلغی که شرکت انرجایزر برای تولید انبوه این انرجایزر پاور مکس مد نظر قرار داده بود، 1.2 میلیون دلار بود؛ اما این کمپین تنها توانست نظر 11 سرمایه‌گذار خرد را به خود جلب کند و مبلغی معادل 15005 دلار جذب سرمایه داشت!

و سرانجام تولید این گوشی متوقف شد.

منبع : مجله شبکه

دانلود اینستاگرام

ممکن است شما هم با خطای پوشش خبری بازخوانی نمی شود اینستاگرام برخورد کرده باشید که باعث آزار شما شده باشد. اما چه راه حلی برای رفع این مشکل وجود دارد ؟

 

ظاهراً برای برطرف کردن این خطای اینستاگرام راه و روش قطعی وجود ندارد اما چند روش پیشنهادی وجود دارد که می تواند دسترسی دوباره شما به اینستاگرام را محقق کند.

روش حل خطای پوشش خبری بازخوانی نمی شود اینستاگرام

روش اول :

به تنظیمات گوشی خود مراجعه کنید و در قسمت تاریخ و ساعت، حالت تنظیم را روی خودکار قرار بدهید.

روش دوم :

برنامه اینستاگرام را به آخرین نسخه آپدیت کنید و یا برنامه را کاملاً پاک کنید و آخرین نسخه را نصب کنید.

روش سوم :

اگر زبان اینستاگرام شما فارسی است آن را به انگلیسی تغییر بدهید و برنامه را کامل ببندید و دوباره اجرا کنید.

روش چهارم :

از اپلیکیشن های دور زدن تحریم مانند فیلترشکن ها استفاده کنید و برنامه را دوباره اجرا کنید.

 

اینها روش هایی است که اکثر اوقات مشکل را رفع کرده است، اما اگر شما روش بهتری برای حل آن استفاده کرده اید با ما در میان بگذارید.

 

Desire 728

امروز فایل فلش رایگان HTC Desire 728 برای شما عزیزان آماده دانلود کرده ایم که می توانید با استفاده از آن گوشی خود را فلش و یا آپدیت کنید.

روش فلش HTC Desire 728

گوشی خود را کامل شارژ کنید.

فایل را از لینک زیر دانلود کنید و درون رم قرار بدهید.

سپس با دکمه های ولوم پایین و پاور وارد فست بوت شوید.

به صورت خودکار فایل زیپ شناسایی می شود و عملیات آپدیت شروع می شود.

 

دانلود فایل فلش با مشخصه htc a50cml dtul

در صنعت موبایل انواع و اقسام کابل وجود دارد که در زمینه شارژ و انتقال دیتا دو نوع جدیدترین و بهترین هستند. یکی کابل تایپ سی ( USB Type-C ) و دیگری لایتنینگ (Lightning ) شرکت اپل، که این روزها نسبت به سایر مدل ها فراگیرتر هستند.

کابل تایپ سی USB type-C

کابل تایپ سی

USB نوع C تغییرات شگرفی در نوع اتصال بین دستگاه‌ها و تبادل داده بین آنها بوجود آورده است. این استاندارد قدرت بیشتری نسبت به هم نسلان قبل از خود ارائه می‌کند و قادر به پشتیبانی از توانی بیشتر از 100 وات است. با این کابل شما می‌توانید یک تلفن هوشمند را در کمتر از یک دقیقه شارژ کنید. در مقام مقايسه یک شارژر معمولی با ولتاژ 5 ولت و 1 یا دو آمپر توانی بین 5 تا 10 وات ارائه می‌کند.

اتصال دو دستگاه از طریق USB نوع C توسط 24 پین انجام می‌شود. این در حالی است که در استاندارد نوع  A و B تنها از چهار پین استفاده می‌شود. و این مشخصا به معنای آن است که این نوع از کابل‌ها قادر هستند تا داده‌های بسیار بیشتری را منتقل کنند. حداکثر سرعت تبادل داده در استاندارد نوع C نزدیک به 10 گیگابیت در ثانیه است.

اغلب تلفن‌های هوشمند سطح بالا به USB نوع C مجهز هستند و پیش بینی می‌شود طی یکی دو سال آینده به استاندارد اصلی تلفن‌های هوشمند تبدیل شوند. نه تنها تلفن‌های هوشمند که سایر دستگاه‌های الکترونیکی مثل لپتاپ، NAS و درایوهای USB نیز از این استاندارد استفاده می‌کنند.

USB نوع C آینده اتصال بین دستگاه‌های الکترونیک را در دست خواهد گرفت و کامپیوتر یا تلفن هوشمند بعدی که شما می‌خرید مطمئنا به پورتهای USB type-C مجهز خواهد بود.

کابل لایتنینگ Lightning

lightning cable

شرکت اپل از سال 2012 یک استاندارد اختصاصی جدید برای تبادل داده بین دو دستگاه ساخته اپل (آی‌فون و آی‌پد) را تحت نام Lightning معرفی كرد. کانکتورهای 30 پین قدیمی‌ اپل برای گوشی‌های کوچک و ظریف آی‌فون بیش از اندازه بزرگ بودند و نمی‌شد آنها را از هر دو سمت متصل کرد. تا این که اپل با ابداع کابل Lightning دنیای فناوری را یک گام فراتر پیش برد. از جمله بزرگترین نقاط قوت کابل‌های Lightning این بود شما می‌توانستید آن را از هر دو سمت به دستگاه خود متصل کنید.

از آنجا که مشخصه‌های این نوع از کابل‌ها تنها در اختیار اپل است، تنها خود این شركت اجازه کار روی این استاندارد و ارتقای سرعت آن را دارد. سرعت اتصال اغلب دستگاه‌های iOS معادل USB 2.0 است، اما iPad Pro-12.7 این امکان را فراهم می‌کند تا شما با سرعت USB 3.0 به تبادل داده بپردازید.

منبع : مجله شبکه