تلگرام

بعد از فیلترینگ تلگرام در سال 96 ، تنها گزینه های تلگرام بدون تبلیغات و بدون دردسر ، تلگرام طلایی و هاتگرام هستند. این نسخه ها از تلگرام که پوسته و امکانات فارسی دارند توسط دولت حمایت می شوند.

  در روزهای اخیر کسانی که از این دو نسخه فارسی تلگرام استفاده می کردند ، متوجه شدند که این برنامه ها ناگهان از روی تلفن هوشمندشان حذف شده است. اما چرا و چگونه ؟

از آنجایی که این برنامه ها از سمت دولت حمایت شده است ، عده ای به گوگل گزارش کرده اند که تلگرام طلایی و هاتگرام جاسوسی کاربران را می کنند. در صورتیکه چنین چیزی از نظر فنی اثبات نشده است .

گوگل هم بنا بر گزارش کاربران ، این دو برنامه محبوب را به عنوان برنامه مضر شناخته است و در لیست سیاه اپلیکیشن ها قرار داده است.

چگونه به طور خودکار پاک می شوند ؟

بر روی گوشی های اندرویدی برنامه ای تحت عنوان سپر امنیتی گوگل وجود دارد ، که تلفن هوشمند شما را در برابر نصب برنامه های با ماهیت ویروسی و یا مضر محافظت می کند.

سپر امنیتی گوگل قادر است زمانیکه اپلیکیشنی ویروسی و مضر را تشخیص دهد از فعالیت آن جلوگیری و حذف کند.

راه حل نصب تلگرام طلایی و هاتگرام

یک روش برای نصب این دو پیامرسان وجود دارد و آن هم غیر فعال کردن سپر امنیتی گوگل از بخش تنظیمات امنیتی گوشی است . اما باید این را در نظر بگیرید که با این کار شما گوشی اندرویدی خود را در برابر برنامه ها و بازی های ویروسی ، باج افزار ها  و مخرب بی دفاع می کنید.

 

چاره چیست ؟

مطمئناً این مشکل به دلیل نبود ادله فنی نسبت به مضر بودن برنامه های گفته شده ، موقتی است و به زودی این دو پیام رسان به فعالیت خود ادامه می دهند.

عزیزانی که در این چند روز به مشکل بی تلگرامی برخورده اند یا می توانند از روش گفته شده استفاده کنند و یا فعلاً جایگزینی برای تلگرام بدون فیلتر انتخاب کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − پانزده =