گلکسی نوت 7 سامسونگ و انفجارهای پیاپی آن که منجر به جمع آوری این گوشی از بازار شد، قطعاً یکی از اتفاقاتی است که از ذهن علاقه مندان به فناوری خارج نمی شود.تا این لحظه سامسونگ گزارش کاملی در این خصوص ارایه نکرده است، اما گزارش اخیر یک شرکت مهندسی طراحی موسوم به Instrumental نشان می دهد که دلیل اصلی انفجارات چه بوده است. در ادامه این خبر با دیجیتال گروند همراه باشید.

طرح انقلابی باتری نوت 7

در این گزارش، علت اصلی انفجارهای عجیب گلکسی نوت 7، طراحی متفاوت و انقلابی باتری اعلام شده است. در واقع نوع ساخت و طراحی سلول های باتری های نوت 7 سامسونگ، تفاوت هایی نسبت به باتری های محصولات دیگر این شرکت داشته و همین امر موجب شده تا فبلت این شرکت بارها و بارها آتش بگیرد.

تفاوت ساخت باتری های نوت 7 چه بود ؟

به گفته خود سامسونگ، در روش ساخت این باتری ها، یک جفت لایه‌ پلیمری خیس در قسمت الکترولیت برای جدا کردن لایه ‌ای مثبت از جنس اکسید کبالت لیتیوم و لایه‌ ای منفی از جنس گرافیت مورد استفاده قرار گرفته بود. در صورتی که این دو لایه به یکدیگر برخورد می کردند، الکترولیت گرم می شد و انفجار رخ می داد. آزمایشات سامسونگ هم چنین نشان داد که فشرده سازی این دو لایه در همان مرحله تولید روی داده که باعث می شد باتری بعد از مدتی متورم شود و با ایجاد کوچکترین فشار از سوی صاحب گوشی ( برای مثال قرار دادن گوشی در جیب و بعد نشستن بر روی صندلی ) نوت 7 منفجر شود.

در گزارش مذکور، برای توصیف نوع طراحی باتری های گلکسی نوت 7، از واژه ” تهاجمی” استفاده شده و تاکید شده که این اشتباه که در مرحله‌ ساخت باتری روی داده باعث شده تا نوت 7 به موفقیت نرسد و در نتیجه سامسونگ طعم تلخ شکست را با این گوشی تجربه کند.

note-7

سامسونگ خودش باتری را تست کرده بود !

در واقع ریسک سامسونگ در خصوص نوت 7 اینجا بوده است که فضای لازم برای قرارگیری باتری در گوشی وجود نداشته و فشار زیادی به آن وارد می شده است. ضمناً پیش تر این خبر منتشر شده بود که سامسونگ بر خلاف مقررات، خودش باتری ساخته شده برای نوت های 7 را تست کرده که همین موضوع باعث ایجاد مشکلاتی برای این شرکت کره ای شده است.

سایر شرکت‌های OEM که قصد دارند در ایالات متحده گوشی هوشمند بفروشند باتری‌ های محصولاتشان را توسط آزمایشگاه‌ های سوم شخص تست می کنند که توسط CTIA تایید شده باشند. به این ترتیب اطمینان حاصل می‌شود که این محصولات با استانداردهای تعیین شده توسط موسسه مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) مطابقت دارد.

Instrumental هم چنین توضیح داده که:

فرآیند طراحی و تایید یک محصول جدید برای همه یک چالش محسوب می شود. در خصوص نوت 7، سامسونگ این ریسک را پذیرفت تا نوآوری کند. هرچند ریسک پذیری و شرایط آزمایشات و فرآیند تایید آن باعث شکست آن ها شد. آن ها محصولی متفاوت را عرضه کردند. این امکان همیشه وجود دارد که شرکتی بالا رده به دلیل عدم موفقیت مجبور به عذرخواهی شود و درخواست ابزارهایی بهتر برای تولید محصولات خود کند.

در هر صورت سامسونگ قصد دارد از این شکست خود درس بگیرد و با محصولات بعدی خود تا حدودی بتواند 5 میلیارد دلار ضرری که منجر به کاهش درآمدهای این شرکت شده را جبران کند.

منبع : phoneArena

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 4 =