air power

بعد از 18 ماه از معرفی ایر پاور ( AirPower ) ، حال اپل اعلام کرده است که تولید ایر پاور لغو شده است . در ادامه ببینیم چه دلیلی باعث شکست این پروژه اپل شده است ؟!

یکی از مدیران ( معاون ارشد مهندسی سخت افزار ) اپل در ایمیلی به وبسایت تک کرانچ چنین گفته است :

پس از تلاش های زیاد ، به این نتیجه رسیدیم که ایر پاور استانداردهای سطح بالای ما را برآورده نمی کند و ما پروژه را لغو کردیم. عذرخواهی می کنیم از کسانی که منتظر ارایه این محصول بودند. ما معتقدیم که آینده بی سیم خواهد بود و تجربه بی سیم را به آینده می سپاریم.

اپل ایر پاور چیست ؟

اپل ایر پاور در سپتامبر 2017 معرفی شد. اپل یک شارژر بی سیم را معرفی کرده بود که به کاربران اجازه می داد آیفون ، اپل واچ و ایرپاد خود را با آن شارژ کنند. همچنین کاربران می توانستند این دستگاه را با آیفون خود همگام سازی کنند و وضعیت شارژ دستگاه های خود را مشاهده کنند.

air power

با این حال، به نظر می رسد دستگاه از نظر طراحی بسیار جاه طلبانه بود و اپل به سادگی نمی توانست آن را به واقعیت تبدیل کند. در حالی که شارژهایی که به شما امکان شارژ چندین دستگاه را می دهند وجود دارد، اکثر آنها بسیار بزرگ هستند تا فاصله کافی بین سیم پیچ القایی منحصر به فرد فراهم شود. در همین حال، بر اساس تصاویری که اپل منتشر کرده بود، ایرپاور بسیار کوچک بود.

سابقه تاخیر در عرضه محصولات اپل

این تاخیر AirPower ما را یاد تاخیر عرضه محصولات دیگر اپل انداخت ، این فقط یکی از محصولات سخت افزاری اپل نیست که به سرعت عرضه نشد (و یا در این مورد، که اصلاً عرضه نشد ). ایرپاد ها ماه ها پس از  معرفی توانستند عرضه شوند.  هوم پاد همچنین یک انتشار نسبتا با تاخیر داشته است. در همین حال، مک پرو افسانه ای که شرکت برای مدت های طولانی در حال کار کردن روی آن است هنوز هیچ تاریخ عرضه ای ندارد.

به این پست امتیاز بدهید
0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + یک =